Tehetséges gyermek a családban

Kihívás? Lehetőség? Kihívás! Lehetőség!

Iskolánk Minősített Tehetséggondozó Műhelyként arra is vállalkozott, hogy kiemelten foglalkozzunk a hozzánk járó diákok tehetségcsíráinak nevelésével, számukra lehetőségeket, megnyilvánulási teret találva, engedve. Ehhez sok támogatást kapunk  a Bolyais Szülők Egyesületétől is.

2018. október 11- én a 2. Bolyai Estén a tehetséges gyermekek körül forogtak a gondolataink.

Dr. Gyarmathy Éva Ph.D. klinikai és neveléslélektani szakpszichológus előadásában diákok, egyetemei hallgatók, szülők és tanárok számára vetett fel kérdéseket, lehetséges válaszokat, megoldásokat.

Lebilincselő tudásával és lelkesedésével ismét lendületet adott, elméleti és gyakorlati példákkal bizonyítva, hogy legfontosabb feladatunk minden gyermek számára megtalálni a boldogulás útját a harmonikus, örömteli, alkotó élethez.

Mivel nem kapunk tehetséges gyermekeinkhez „használati útmutatót”, ezért magunknak – gyereknek, szülőknek, családnak, iskolának, tanárnak – a környezetnek kell megérezni a gyermek számára jó megoldásokat, hiszen a tehetség deviancia, amely akkor jelenik meg tehetségként, ha erre a környezet az egyén belső adottságainak, hajtóerőinek megfelelően reagál.” Igazolta megint, amit régtől tudunk, hogy „a játék a kutatómunka legmagasabb formája.” (Albert Einstein.)

Szülői visszajelzésből idézve: „Én azt gondolom, aki eljött, az sokat tudott meríteni a kapott információkból, és érzésből, mert nekem maga az előadás túlmutatott a pusztán információ szerzésen, egyfajta életérzést, hitet is át tudott adni.

A beszélgetés, együttműködés folytatására számítunk, hiszen a kutatási eredmények felhasználásával, magas szintű tapasztalatcserével segíthetjük legjobban a diákjainkat, a családokat.

Köszönjük az MTA Természettudományi Kutatóközpontjában a Kognitív Idegtudományi és Pszichológiai Kutatóintézetének tudományos főmunkatársaként tevékenykedő dr. Gyarmathy Éva munkásságát. A 2015-ben Prima Primissima-díjjal elismert tudós tehetségkutatóként, fejlesztőprogramok kidolgozójaként, szakíróként is dolgozik.

Tanuljunk tőle!  „Változni nehéz. Nem változni végzetes.”    http://www.slideshare.net/gyarme/presentations

További képek a Galériában