Aktuális hírek

Június 4.: a Nemzeti Összetartozás Napja

100 éve írták alá a trianoni békediktátumot, mely óriási veszteségeket okozott hazánknak. Az akkori országunk területének és lakosságának kb. kétharmadát elveszítettük, minden harmadik magyar  az új határokon kívül rekedt. 2010-ben az Országgyűlés a Nemzeti Összetartozás Napjává nyilvánította június 4-ét. A 21. századi fiataloknak valóban már kevésbé a gyász, hanem az összetartozás érzése lehet aktuális Trianonnal kapcsolatban.
Iskolánk két évtizede ápol testvérkapcsolat külhoni magyar iskolákkal, Felvidéken az alsóbodoki Magyar Tannyelvű Magán-szakközépiskolával, Erdélyben a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Elméleti Líceummal, s rendszeresen találkozunk a Bolyai nevet viselő Kárpát-medencei középiskolákkal, többek között Zentán, Marosvásárhelyen és Aknaszlatinán. Tantestületünk is meglátogatta Erdély és Kárpátalja gyönyörű tájait, s közös kultúránkat képező emlékeit. A sok-sok utazáson, közös programon készült fotókból állítottunk össze egy csokrot a mai emléknapra.
 
2021.08.11. 09:00 - 13:00
Ügyeleti nap
2021.08.31. 18:00 -
Tanévnyitó ünnepély
2021.09.01.
Első tanítási nap