Kutatótanári és mesterpedagógusi programok

Tisztelt Szaktanárok!

Kutatótanári munkám a középiskolai biológiai tantárgyhoz kapcsolódó tananyag fejlesztési innováció, melynek kutatási szakmai partnere az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóság.

A biológia tantárgy részletes érettségi vizsgakövetelménye, környezet- és természetvédelem témakörben, középszinten az alábbi tartalmat fogalmazza meg: „Térképen ismerje fel hazánk nemzeti parkjait. Ismertesse a lakóhelyéhez legközelebb fekvő nemzeti parkot, ennek fontosabb értékeit.”

Az Őrségi Nemzeti Park értékeinek megismeréséhez készítettem egy Terepgyakorlati praktikumot, mely szaktudományi kutatásokra épülő, a projektoktatás stratégiájának módszereit alkalmazó, természettudományos kompetenciákat széleskörűen fejlesztő, környezettudatos attitűdöt és magatartást kialakító terepgyakorlati vizsgálatokat tartalmaz.  A praktikum módszertani metodikája elősegíti más nemzeti parkok megismerését is.

Az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóságával együtt célunk, hogy Vas megye középiskolái megismerjék, és az iskolán kívüli oktatásban alkalmazzák a terepgyakorlati vizsgálatokat, mivel a természettudományos kompetenciákon kívül valamennyi kompetenciát fejlesztve, az oktatás szerves részét képezik, a kutatásalapú tanítás elengedhetetlen szükségleteként.

További célunk, hogy Vas megye középiskolás tanulóinak az Őrséggel kapcsolatos ismereteik gyarapodjanak, és erősödjön a tájhoz kötődő emocionális viszonyulásuk is.

A Terepgyakorlati praktikum az Őrségi Nemzeti Park honlapján is megtalálható. Előzetes egyeztetés után, a kiválasztott terepgyakorlati vizsgálatot bármelyik intézmény számára szívesen megtartom, és természetesen az Őrségi Nemzet Park Környezeti nevelés és ökoturisztikai osztályának munkatársai is.

Hatékonyságvizsgálat méréséhez kérem, hogy a tanulók minden terepgyakorlat után töltsék ki a letölthető kérdőívet, és a szaktanárok juttassák el hozzám, vagy adják le az Őrségi Nemzeti Park Igazgatóságára!

Felejthetetlen terepgyakorlatokat kívánok „Gyantásországban”!

Dr. Horváth Katalin PhD
kutatótanár, biológia szakvezető

ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
Szombathely, Bolyai u. 11.
Tel.: 06 94 513 680

2022.01.27. 14:00 -
Pótló írásbeli felvételi vizsga a 8 és 4 évfolyamos gimnáziumi tagozatunkra jelentkezők számára azoknak, akik az előző írásbelin alapos ok miatt nem tudtak részt venni a vizsgákon
2022.01.28.