Felvételi

Központi írásbeli felvételi vizsgák és szóbeli elbeszélgetés

2021. január 23-án (szombaton) 10 órakor kezdődik a 8 évfolyamos gimnáziumunkba (5. évfolyamra), valamint a 4 évfolyamos gimnáziumi tagozatunkra (9. évfolyamra) jelentkezők egységes írásbeli felvételi vizsgája iskolánkban.

Kérjük a felvételiző tanulókat, hogy diákigazolványukkal vagy személyi igazolványukkal együtt 9:30-kor jelenjenek meg iskolánkban, a 4. osztályos tanulók az udvar felől, a 8. osztályos tanulók a főbejárat felől érkezve.

A tanulók a járványügyi előírások betartásával történő terembeosztásról a vizsga napján kihelyezett hirdetőtáblákon tájékozódhatnak.
Amennyiben méltányolható okból valaki nem tud megjelenni január 23-án az írásbeli vizsgán, január 28-án (csütörtökön) 14 órakor pótfelvételin vehet részt.

A kiértékelt dolgozatok megtekintésére január 29-én (pénteken) 8 és 16 óra között lesz lehetőség iskolánkban, a 041. sz. biológia előadó teremben. A helyiség az udvar felől, a labor bejáratán át közelíthető meg.

Azok a tanulók, akik igazoltan COVID-fertőzésben szenvednek vagy igazoltan házi karanténba kerültek vagy egyén önhibájukon kívüli elháríthatatlan ok miatt sem a központi írásbeli vizsgán, sem annak pótnapján nem tudtak megjelenni, február 5-én 14 órakor is megírhatják a feladatlapokat. A február 5-i pótló írásbeli dolgozatok megtekintése február 10-én 8 és 16 óra között lesz lehetséges titkárságunkon.

A járványügyi helyzet miatt a megtekintés előzetes regisztráció alapján történik. A dolgozatokról a vizsgázó vagy szülője kézzel vagy elektronikus úton (pl. telefonnal) másolatot készíthet, illetve kérésre iskolánk fénymásolatot biztosít.

A 4 évfolyamos gimnáziumi tagozatunkra jelentkezők szóbeli elbeszélgetésének időpontja: 2021. február 23-24. (kedd-szerda). A részletes beosztást február 15-ig honlapunkon, a Szülőknek / Felvételi menüben közöljük. A matematika-informatika specializációra jelentkezők számára nincs szóbeli elbeszélgetés, felvételi eredményüket a matematika dolgozatuk teljes pontszámával számoljuk.

Írásbeli vizsgával kapcsolatos határozatok, útmutatók

ÚJ!  Négy évfolyamos gimnázium szóbeli elbeszélgetés témakörei 2021. február 23-24. - BIOLÓGIA

ÚJ!  Négy évfolyamos gimnázium szóbeli elbeszélgetés témakörei 2021. február 23-24. - TÖRTÉNELEM

ÚJ!  Regisztráció az írásbeli felvételi feladatlapok megtekintésére (2021. január 29.)

Kedves Diákok, kedves Szülők!

Sajnos a járványhelyzet miatt idén nem áll módunkban személyes iskolai találkozás formájában tájékoztatást adni a Bolyai Gimnáziumba való továbbtanulási lehetőségekről, ezért az információkat digitális formában közöljük.

A négy évfolyamos gimnáziumi tagozatunkról szóló tájékoztató itt olvasható.

A nyolc évfolyamos gimnáziumi tagozatunkról szóló tájékoztató itt olvasható.

Jelentkezési lap írásbeli vizsgára (PDF)

Jelentkezési lap írásbeli vizsgára (Excel munkalap)

Első évfolyamos beiskolázás

Bolyaisnak lenni (videó)