A bánkódó vörös hajú szépség

(Iliás Márta művésztanár Csend c. kiállításának megnyitója a Bolyai Galériában)
A képzelet röptetésének lehetőségét kínálja tűzzománc remekeivel Iliás Márta képzőművész. A Bolyai Galériában közszemlére tett, lángoló színekkel eleven képeinek némelyike cím nélkül várja felfedezőit, s az alkotások között bóklászó diákok közül sokan azonnal társművészekké váltak:
A rideg fagy.
A bánkódó vörös hajú szépség.
A néma erdő.
A három cím bizonyosság: a képek nem akkor „készülnek el”, amikor kikerülnek a kemencéből, hanem amikor a 900 °C-on beléjük égetett gondolatok és érzelmek új életre kelnek az őket fürkészőkben.
Iliás Márta ragyogó, álomszerű, sejtelmes művei október 10-ig tekinthetők meg a Bolyai Galériában. Gyertek, jöjjenek bátran! Néhány kép még címre vár!

A kiállítást Bogáthné Erdődi Judit igazgatóhelyettes és Németh József szakértő nyitották meg, közreműködtek: Varga Ivett és Novák Henrietta.

Képek a Galériában

„Kezdődjön a tanítás!”

(A Bolyai Iskola tanévnyitó ünnepélye)

Médiafigyelők szerint 2018. szeptember 2-án a bolyais tanárok, szülők és diákok által leggyakrabban látogatott link a https://www.idokep.hu/radar volt. A felhőkép és a személyes észlelés nagy mennyiségű, szakadatlan esőt jelzett, ám délután ötkor kiderült az ég és az is, hogy nem szorul tornacsarnokba, tantermekbe a tanuló ifjúság s a népes vendégsereg.

Az iskola díszudvarán nagy taps fogadta a bevonuló elsősöket, akiket – a kedves hagyományt folytatván – végzős diákok vezettek kézen fogva a helyükre. A Himnusz közös eléneklése után a nap legbátrabb fellépője állt a mikrofon elé. Szabó Julcsi 1.b osztályos tanuló legnagyobb közönsége eddig a saját oviscsoportja volt, ennek ellenére hibátlanul előadott szavalattal buzdította lelkes évkezdésre mind a 12 évfolyamot.

Papp Tibor Igazgató Úr pekingi tanulmányútjának friss élményeitől indítva Konfuciusz egy gondolatával erősítette meg az iskola vezérlő elvét : „Mondd el – és elfelejtem; mutasd meg – és megjegyzem; engedd, hogy csináljam – és megértem.” Majd bemutatta a tantestület új tagjait: Bognár Eszter és Herczeg Andrásné napközis nevelőket, Finta Zsanett matematika-fizika szakos tanárnőt, valamint Auer Pétert, aki az informatika, és Danyi Bélát, aki a matematika izgalmas világába vezeti majd a tanulókat. Befejezésképp két volt bolyais diák, Kiss Márton zongoraművész és Peimli Máté közgazdász értékekben és élményekben gazdag iskolai emlékeiket osztották meg a közösséggel; az ünnepélyes tanévnyitó Vörösmarty Mihály és Egressy Béni Szózatával fejeződött be.

Fényképek a galériában

2018.09.28. 15:00 -
Gólyaavató
2018.10.06. 10:00 -