Szóbeli elbeszélgetések beosztása biológiából és történelemből

Tisztelt Szülők, kedves Diákok!

A négy évfolyamos gimnáziumi felvételi elbeszélgetéseket március 6-án és 7-én szervezzük.
Esetleges kérésüket a beosztással kapcsolatban a titkarsag@bolyaigimnazium.elte.hu email címre írhatják meg.

Sikeres karácsonyi adománygyűjtő akció

A 2023. év végén ismét nagy sikerrel zárult iskolánkban is a Gyakorlóiskolák Iskolaszövetsége (GYISZ) karácsonyi adománygyűjtő akciója.
A csíkszeredai és diószegi gyerekek számára 239 ajándékcsomag, 30 zsák ruha, 13 doboz tartós élelmiszer és 6 doboz társasjáték, könyv érkezett a bolyais családoktól.
Az adományokat a GYISZ Sándor József volt egri gyakorlóiskolai igazgató szervezésében teherautókkal szállította Erdélybe és a moldvai csángók falvaiba.
Köszönjük a bolyais közösség minden tagjának hozzájárulását a gyűjtés sikeréhez.

Iskolánk megtartotta előkelő helyezését a HVG rangsorában

HVG hetilap a 100 legjobb gimnázium című  különszáma 2023-ban is rangsorolta a magyarországi középiskolákat.

Iskolánk ismét előkelő helyezéseket ért el a listákon:  4.  a gyakorló gimnáziumok, 3. a vidéki gimnáziumok valamint 15.  az intézmények összesített listáján.

A rangsor az alábbi három fő szempont alapján áll össze a 2022. évi eredményeket figyelembe véve:

• a nappali tagozatos 10. évfolyamosok kompetenciamérésének átlagteljesítménye matematikából és szövegértésből,
  • a nappali tagozatosok érettségi eredményei matematikából, magyar nyelvből és irodalomból, történelemből és idegen nyelvből (tantárgyanként és tanulónként plusz 50 ponttal honorálták a sikeres emelt szintű érettségit),
  • a felsőoktatásba, nappali tagozatra felvett diákok felvételi pontjainak átlaga.

Díjazott lett a Kristálytiszta Elektronika projekt

November 24-én adták át Brüsszelben az Európai Innovatív Tanítási Díjakat. Olyan oktatási fejlesztéseket ismertek el, melyek az ERASMUS programon belül kiemelkedően innovatívaknak számítanak.
A díjban részesült a Kristálytiszta Elektronika projekt is, melynek megvalósításában iskolánk is részt vesz.
A díjátadón levetítették azt a kisfilmet, melyben öregdiákunk, Lágler Gergely, a főpályázó XTALIN Kft. képviseletében beszél a KE projektről:

Kiváló eredmény a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián

Kiváló eredményt értek el a magyar diákok az augusztus 28. és szeptember 4. között megrendezett Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI). Rendező országként hazánk két csapatot indíthatott, a nyolc diákolimpikon egy ezüst- és öt bronzérmet szerzett, de a további két csapattag is dicsérettel tért haza a világ legrangosabb informatikai versenyéről, amelyen idén közel 85 ország mintegy 350 diákja mérte össze tudását rendkívül fejlett algoritmikus gondolkodást igénylő feladatokban.
A versenyen a hazai csapatból iskolánk tanulója, Németh Marcell (12.c) bronzérmes lett.

A magyar diákok a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság tehetséggondozási programja keretében, a Nemzeti Tehetség Program támogatásával készültek fel az IOI 2023-ra, az ELTE Informatikai Karával szoros együttműködésében.

Gratulálunk Marcellnak kiváló teljesítményéhez!

A képen az informatikai diákolimpia magyar résztvevői, Németh Marcell a felső sorban jobbról a harmadik.

2024.03.22.
A középfokú iskolák nyilvánosságra hozzák a jelentkezők felvételi jegyzékét (ideiglenes rangsor)
2024.03.27.
A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap