Az oktatás szervezése iskolánkban

Tisztelt Szülők!

A Kormány  2021.04.14-i döntése értelmében 2021. április 19-től (hétfőtől) az 1-4. évfolyamon kezdődik el a jelenléti oktatás. A korábbi tájékoztatástól eltérően - várhatóan május 10-ig - az 5-8. évfolyamon továbbra is digitális távoktatás munkarend szerint tanulnak a diákok, a 9-12. évfolyam diákjaival együtt.

Megértésüket köszönjük!

Papp Tibor

Elhunyt Marosvári József, iskolánk egykori igazgatója

Elment az egykori „Gyakorló”, a Bolyai gyermek- és emberszeretetének, a szakmaiságnak és kollegialitásnak megtestesítője Marosvári József.
A „Gyakorló” nagy gonddal kiválogatott alapító tantestületébe bekerülni hatalmas szakmai elismerést jelentett. Különösen egy összevont osztály tanítása (2;4) kimagasló pedagógiai érzéket, tudást kívánt. Erre a feladatra nevezték ki Marosvári József tanító urat az 1958-59-es tanévtől szakvezető tanítónak, a Szombathelyi Felsőfokú Tanítóképző Intézet Gyakorló iskolájába.
A mindenkor udvarias, halk szavú KOLLÉGA nyugdíjazásáig szolgálta a gyerekeket és szeretett iskoláját. Ha kellett igazgatóhelyettesként, 1972 és 1974 között pedig megbízott igazgatója volt az akkor két épület között albérletben, nehéz körülmények között lévő iskolának.

Sokat elárul személyes varázsáról, hogy a 100. magyar olimpiai aranyérmet nyerő dr. Hegedüs Csaba a kétezres években Bolyaiban történő látogatásakor ahogy meglátta a nézők között, odasietett hozzá és megölelte.
Az immáron ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium tantestülete és egykori diákjai nevében búcsúzunk tőled Jóska bácsi, Jóska, tanító úr!

Felvételiző tanulók ideiglenes rangsora

Kedves Diákok, tisztelt Szülők!

Elkészült az iskolánk négy és nyolc évfolyamos gimnáziumi tagozatára jelentkező tanulók felvételi jegyzéke (ideiglenes rangsora).

Kisfilmek bolyais tehetségekről

A Nemzeti Tehetség Központ a Tehetségek Magyarországa sorozatban videót készített Dobos Dominik és Schütz Brúnó 2020-ban végzett diákjaink középiskolás kutató tevékenységéről és sikereikről:

Diákunk sikere országos matematika versenyen

Sánta Dávid (11.C ) a Curie Matematika Emlékversenyen a területi fordulón 1. helyezett lett, az  országos döntőben 2. helyezést ért el.  Felkészítő tanára: Finta Zsanett tanárnő.

Előkelő helyen iskolánk a gimnáziumok rangsorában

A HVG hetilap 100 legjobb gimnázium című  különszáma alapján iskolánk ismét előkelő helyezéseket kapott a rangsorban:  4.  a gyakorló gimnáziumok,  6. a vidéki gimnáziumok és 16. az intézmények összesített listáján.

Ahogy az előző években, úgy az idén is három fő szempont alapján áll össze a rangsor:

• a nappali tagozatos tizedik évfolyamosok 2019-es kompetenciamérésének eredményei matematikából és szövegértésből,
  • a nappali tagozatosok 2019. évi érettségi eredményei matematikából, magyar nyelvből és irodalomból, történelemből és idegen nyelvből (tantárgyanként és tanulónként plusz 50 ponttal honorálták a sikeres emelt szintű érettségit),
  • valamint a felsőoktatási felvételin 2019 szeptemberében egyetemre-főiskolára bejutott diákok átlagpontszáma.

2021.04.23.
Jelentkezés emelt szintű képzésre (fakultációra) - 10. évfolyam
2021.04.27.
A 12. évfolyam osztályozó és nevelési értekezlete
2021.04.30.
A középfokú iskolák megküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.
2021.05.01. 11:00 -
Ballagás
2021.05.03.
Az írásbeli érettségi vizsgák kezdőnapja