Tantermen kívüli digitális oktatás a 9-12. évfolyamon

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatom Önöket, hogy az EMMI 14/2020 (XI.10.) határozata alapján 2020. november 11-től a középfokú iskolákban a 9. illetve ezek feletti évfolyamokon tantermen kívüli, digitális munkarend lép életbe. A köznevelési feladatokat ellátó kollégiumok nyitva maradnak, a 9. vagy magasabb évfolyamokon tanulóknak azonban 2020. november 14-ig el kell hagyniuk a kollégiumot. Az őszi érettségi vizsgák a szóbeli vizsgarésszel zavartalanul folytatódnak. Középszinten iskolánkban az őszi szóbeli érettségi vizsgák időpontja november 23-24.

A digitális munkarend várhatóan 30 napig tart, ennek esetleges meghosszabbításáról később döntenek.

Tisztelettel:
Papp Tibor

Előkelő helyen iskolánk a gimnáziumok rangsorában

A HVG hetilap 100 legjobb gimnázium című  különszáma alapján iskolánk ismét előkelő helyezéseket kapott a rangsorban:  4.  a gyakorló gimnáziumok,  6. a vidéki gimnáziumok és 16. az intézmények összesített listáján.

Ahogy az előző években, úgy az idén is három fő szempont alapján áll össze a rangsor:

• a nappali tagozatos tizedik évfolyamosok 2019-es kompetenciamérésének eredményei matematikából és szövegértésből,
  • a nappali tagozatosok 2019. évi érettségi eredményei matematikából, magyar nyelvből és irodalomból, történelemből és idegen nyelvből (tantárgyanként és tanulónként plusz 50 ponttal honorálták a sikeres emelt szintű érettségit),
  • valamint a felsőoktatási felvételin 2019 szeptemberében egyetemre-főiskolára bejutott diákok átlagpontszáma.

Az 1956-os forradalomra emlékezünk

Kedves Diákok, kedves Kollégák, az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékére készített, s 8. és 11. évfolyamos tanulóink közreműködésével előadott műsorunkat itt hallgathatjátok meg.

Az aradi vértanúk emlékezete

Idén a járványhelyzet miatt rendhagyó módon emlékeztünk az aradi vértanúkra iskolánkban.
Hagyományosan a 9. c osztály készítette el Csóka Tibor osztályfőnök úr támogatásával az ünnepi műsort, melyet az osztályok tantermeikben hallgattak meg.
Ezúttal a Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium tanulói is távolmaradtak, partnerintézményünket két kolléga és egy végzett diák képviselte.
A műsort követően Papp Tibor igazgató úr, valamint a művészeti gimnázium küldöttei felavatták és megkoszorúzták az Aradi Vértanúk Falán Knézich Károly domborművét, Tamás Botond alkotását.

Felvételi információk

Kedves Diákok, kedves Szülők!

Sajnos a járványhelyzet miatt idén nem áll módunkban személyes iskolai találkozás formájában tájékoztatást adni a Bolyai Gimnáziumba való továbbtanulási lehetőségekről, ezért az információkat digitális formában közöljük.

Diákjaink az Akadémián a Gábor Dénes-díj átadási ünnepségen

Szeptember 18-án került sor a "NOVOFER Alapítvány - A Műszaki Szellemi Alkotásért" kuratóriuma által létrehozott Gábor Dénes-díj átadására a Magyar Tudományos Akadémia dísztermében.  A 11.C osztályból Bokor Levente, Szilvágyi Dániel és Varga Bence nyújtott be pályamunkát „ŰR – TECHNOLÓGIA – FÖLD” témában a múlt tanév során.
A kizárólag jeligével azonosított pályázatokat két fordulóban, egységes szempontok alapján, pontozással értékelte 13 bíráló  -  űrkutatással, űrtechnológiákkal foglalkozó szakemberek és a kuratórium tagjai.

Nagy örömünkre mindhárom diákunk munkája bekerült a legjobb 20 pályamunka közé,
Dani és Bence dolgozata pedig a második forduló után a legjobb 12 közé. Így Dani, megismételve tavalyi eredményét, 50 000 Ft, míg Bence 100 000 Ft összegű ösztöndíjat érdemelt ki. Ehhez társult még az Országos Tudományos Diákköri Tanács által felajánlott különdíj, a "Tehetségútlevél" is, melyet a külföldi egyetemeken is elismernek. s a díjazottakon kívül kizárólag az OKTV első 10 helyezettje, illetve az innovációs verseny nyertesei kapják az országban.
A díjátadó ünnepségen a 3 legjobb pályázat készítőit hagyományosan 10 perces előadás megtartására kérik fel.  Ebben a megtiszteltetésben lehetett idén része Varga Bencének, aki így megtarthatta élete első "akadémiai" előadását.
A díjazott diákok felkészítő tanára Finta Zsanett.

Bolyais pedagógusok és munkatársak elismerése

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Köznevelési Bizottsága a Pedagógia mestere címet adományozta Horváthné Sámson Andrea, Rákli Lászlóné és Vargáné Lengyel Ibolya tanárnőknek.
Dicsérő oklevélben részesült Németh Mónika gazdasági ügyintéző és Tóth Ágota személyügyi munkatárs.
A díjakat prof. dr. Borhy László akadémikus, az ELTE rektora adta át az egyetem Aula Magna termében.
Gratulálunk a kitüntetetteknek!

2020.11.23. - 2020.11.27.
Középszintű szóbeli érettségi vizsgák
2020.11.27. 11:00 - 15:00