Iskolánk megtartotta előkelő helyezését a HVG rangsorában

HVG hetilap a 100 legjobb gimnázium című  különszáma 2023-ban is rangsorolta a magyarországi középiskolákat.

Iskolánk ismét előkelő helyezéseket ért el a listákon:  4.  a gyakorló gimnáziumok, 3. a vidéki gimnáziumok valamint 15.  az intézmények összesített listáján.

A rangsor az alábbi három fő szempont alapján áll össze a 2022. évi eredményeket figyelembe véve:

• a nappali tagozatos 10. évfolyamosok kompetenciamérésének átlagteljesítménye matematikából és szövegértésből,
  • a nappali tagozatosok érettségi eredményei matematikából, magyar nyelvből és irodalomból, történelemből és idegen nyelvből (tantárgyanként és tanulónként plusz 50 ponttal honorálták a sikeres emelt szintű érettségit),
  • a felsőoktatásba, nappali tagozatra felvett diákok felvételi pontjainak átlaga.

Díjazott lett a Kristálytiszta Elektronika projekt

November 24-én adták át Brüsszelben az Európai Innovatív Tanítási Díjakat. Olyan oktatási fejlesztéseket ismertek el, melyek az ERASMUS programon belül kiemelkedően innovatívaknak számítanak.
A díjban részesült a Kristálytiszta Elektronika projekt is, melynek megvalósításában iskolánk is részt vesz.
A díjátadón levetítették azt a kisfilmet, melyben öregdiákunk, Lágler Gergely, a főpályázó XTALIN Kft. képviseletében beszél a KE projektről:

Kiváló eredmény a Nemzetközi Informatikai Diákolimpián

Kiváló eredményt értek el a magyar diákok az augusztus 28. és szeptember 4. között megrendezett Nemzetközi Informatikai Diákolimpián (IOI). Rendező országként hazánk két csapatot indíthatott, a nyolc diákolimpikon egy ezüst- és öt bronzérmet szerzett, de a további két csapattag is dicsérettel tért haza a világ legrangosabb informatikai versenyéről, amelyen idén közel 85 ország mintegy 350 diákja mérte össze tudását rendkívül fejlett algoritmikus gondolkodást igénylő feladatokban.
A versenyen a hazai csapatból iskolánk tanulója, Németh Marcell (12.c) bronzérmes lett.

A magyar diákok a Neumann János Számítógép-tudományi Társaság tehetséggondozási programja keretében, a Nemzeti Tehetség Program támogatásával készültek fel az IOI 2023-ra, az ELTE Informatikai Karával szoros együttműködésében.

Gratulálunk Marcellnak kiváló teljesítményéhez!

A képen az informatikai diákolimpia magyar résztvevői, Németh Marcell a felső sorban jobbról a harmadik.

2024.05.22.
Szülői értekezlet a leendő 1. évfolyamos osztályoknak
2024.05.24. - 2024.05.26.
A 7. a-b-c osztályok felvidéki kirándulása (Határtalanul! program)