Mindennapos testnevelés

Tájékoztató a mindennapos testnevelés bevezetéséről

A 2011. évi CXC. törvény a nemzeti köznevelésről: kiemelt figyelmet szentel a rendszeres testmozgásnak. Ennek szabályozását az alábbiak szerint végzi.

27. § (11) „Az iskola a nappali rendszerű iskolai oktatásban azon osztályokban, ahol közismereti oktatás is folyik, megszervezi a mindennapos testnevelést heti öt testnevelés óra keretében, amelyből legfeljebb heti két óra
a) a kerettanterv testnevelés tantárgyra vonatkozó rendelkezéseiben meghatározott oktatásszervezési formákkal, műveltségterületi oktatással,
b) iskolai sportkörben való sportolással,
c) versenyszerűen sporttevékenységet folytató igazolt, egyesületi tagsággal rendelkező vagy amatőr sportolói sportszerződés alapján sportoló tanuló kérelme alapján a tanévre érvényes versenyengedélye és a sportszervezete által kiállított igazolás birtokában a sportszervezet keretei között szervezett edzéssel váltható ki.

Tisztelt Szülők! Amennyiben a  a gyermekükkel közösen úgy döntenek, hogy az iskola által biztosított tanórai rendszerben szeretnének élni a mindennapos testnevelés lehetőségeivel, úgy elegendő, ha a gyermekük ezt szóban jelzi  a testnevelés tantárgyat tanító tanárának.

Ha gyermekük az iskolai sportkörben vagy egy iskolán kívüli sportegyesületben, szabadidős- vagy táncművészeti csoportban végzett tevékenységgel szeretné kiváltani - a törvény által meghatározott módon - a heti legfeljebb két tanórát, akkor a Kérelem a mindennapos testnevelésben érintett tanulók legfeljebb heti két testnevelés tanórájának kiváltására című formanyomtatvány megfelelő részének kitöltésével és aláírt példányának benyújtásával kérelmezhetik azt .

Kérjük, hogy mennyiben Önök egy iskolán kívüli sportegyesület, szabadidős- vagy táncművészeti csoport lehetőségével szeretnének élni, a  kérelemmel együtt az Igazolás szabadidős vagy sportegyesületben, valamint művészeti csoportban sportoló vagy táncoló tanulók részére című formanyomtatványt is szíveskedjenek kitöltve és aláírva eljuttatni a testnevelő kollégának.

A KÉRELEM és az IGAZOLÁS dokumentumok leadási határideje 2023. szeptember 15. (péntek)

2024.03.06. - 2024.03.07.
Szóbeli elbeszélgetés a négy évfolyamos gimnáziumba jelentkezőknek biológiából és történelemből
2024.03.14.