Érettségi

Kedves Érettségiző Diákok!

A 2020. május 4-én kezdődő írásbeli érettségi vizsgákat az egészségügyi hatóságok állásfoglalásait is figyelembe véve a következőképpen szervezzük:

• Kérjük, hogy a vizsganapokon mellőzzétek a csoportosulásokat akár az iskolában, akár a vizsgák megkezdése és befejezése után. Ezek elkerülésében a közterületeken a rendőrség is részt vesz.

• Az épületbe való bejutás előtti esetleges várakozás ideje alatt mindenki tartsa meg a többiektől a biztonságos 1,5 méteres távolságot!

• Az érettségire lehetőleg kísérő nélkül érkezzetek! Az épületbe a vizsgázókon és az iskola dolgozóin kívül más személy csak külön igazgatói engedéllyel léphet be.

• Kérjük, hogy az érettségi vizsgákra mindenki az alkalomhoz illő ruhában érkezzen!

• Minden érettségiző a vizsga megkezdése előtt minimum 30 perccel jelenjen meg!

• Az autóval érkező diákok a vizsga napján az iskola udvarán a dísz téren is parkolhatnak.

• A magyar nyelv és irodalom, matematika és történelem vizsgák napján az A és B osztály tanulói a főbejáraton a kijelölt ajtókon, míg a C osztály tanulói az udvari bejáraton tudnak belépni az iskolába. A további napokon a főbejáraton kell közlekedni.

• Akiknek nincs szájmaszkja vagy nem hozza azt magával, a bejáratoknál a beléptetést végző tanár kollégáktól kapnak. A maszkok használatát  a folyosókon mindenkitől kérjük.

• A bejáratoknál, a tantermekben, a folyosókon és a mellékhelyiségekben is kézfertőtlenítők állnak a rendelkezésre, ezek rendszeres használata elvárt.

• A tanulók a folyosón sem érintkezhetnek, beszélgethetnek, csoportosulhatnak.

• A mosdókba csak egyesével mehettek be.

• A vizsgabehívótokon találjátok, hogy az egyes tantárgyakból melyik teremben fogtok vizsgázni.

• Minden írásbeli  vizsgát az épület északi oldalára szerveztük (az első három nap több szinten), s biztonsági okokból a vizsgatermek egyikében sem használunk légkondicionáló berendezéseket.

• A belépés után rögtön a számotokra meghatározott terembe menjetek, és ott a  névvel ellátott helyet foglaljátok el. Egy adott vizsgaterembe csak azok léphetnek be, akik azon a napon oda beosztásra kerültek.

• A személyigazolványotokat készítsétek elő, és a vizsga végéig hagyjátok a padon!
  • A mobiltelefonokat a tanári asztal előtti padra kell helyezni mindenkinek a vizsga megkezdése előtt.

• Kérjük, hogy minden vizsgázó  a vizsgák folyamán a saját íróeszközét használja!

• Ajánlott a védőkesztyű használata és többszöri fertőtlenítése az iskola által biztosított egyes tárgyakkal (pl. helyesírási szótárak) való érintkezés, használat után. Ehhez minden érettségi teremben biztosítunk kézfertőtlenítő folyadékot.

• A rendkívüli helyzet miatt fokozottan kérjük, hogy az alábbi könyveket, segédleteket mindenki hozza magával:

Angol nyelv: nyomtatott magyar-angol szótár

Fizika, kémia és matematika: függvénytáblázat, szöveges adatok tárolására

és megjelenítésére nem alkalmas zsebszámológép, körző, vonalzó, szögmérő

Földrajz: középiskolai földrajz atlasz

Német nyelv: nyomtatott magyar-német szótár

Olasz nyelv: nyomtatott magyar-olasz szótár

Történelem: középiskolai történelmi atlasz

• Az írásbeli vizsgadolgozatok beszedésekor mindig csak egy vizsgázó adja be a dolgozatát, a többieknek addig a helyükön kell várakozni.

• Az idén kétnapos lesz a vizsgadolgozatokba való betekintés, ennek időpontja 2020. május 28–29. A részletekről később részletes tájékoztatást adunk.

• A vizsga végeztével hagyjátok el az épületet és kerüljétek az iskola épülete előtt a csoportosulást és beszélgetést!

Minden diákunknak eredményes érettségi vizsgát, sok sikert kívánunk.

Üdvözlettel:

Papp Tibor